kontakt@nasz-album.pl (+48 91) 469 21 11

Pomoc


Pytania i odpowiedzi

Foto-album

Co to jest foto album i jak mogę go zamówić ?

Fotoalbum to profesjonalnie wydrukowany i oprawiony album z Twoimi zdjęciami i komentarzami. Fotoalbum projektowany jest w oparciu o autorski projekt wykonany w naszym darmowym programie. Tak stworzony fotoalbum możesz zapisać na dysku i modyfikować go dowolną ilość razy. Po zakończeniu projektowania możesz go zamówić wyłącznie bezpośrednio z programu. Użyj przycisku "Zamów Produkt". Wysyłanie fotoalbumu odbywa się poprzez Internet. Pomocne może być obejrzenie prezentacji "Zamawianie naszego albumu".

Czy dostępna jest oprawa skóropodobna ?

Dostępna jest wyłącznie oprawa klasyczna - albumowa. Nie jest dostępna oprawa w skórę lub materiał skóropodobny.

Czy mogę użyć dowolnych czcionek?

Mozna uzywac dowolnych czcionek dostepnych w Twoim komputerze. Edytor nasz-album nie przeksztalca czcionek. Nie ma problemu z drukiem wybranej czcionki.

Czym różni się powierzchnia błyszcząca od matowej ?

Stosowana technologia druku umożliwia pokrywanie zadrukowywanej powierzchni specjalnym tonerem dającym efekt porównywalny z powszechnie znanymi zdjęciami o powierzchni matowej lub błyszczącej. Powierzchnia jest gładka (w dotyku nie ma wyczuwalnej faktury).

Ile fotografii może zawierać w sobie foto album ?

Nie ma ograniczeń ilościowych. Wygląd albumu zależy tylko od Twojego projektu.

Ile kosztuje foto album ?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Koszt fotoalbumu jest zależny od szczegółowego wyboru kilku opcji. Aktualne ceny podane są na stronie serwisu www.nasz-album.pl w zakładce "Cennik". Można tam wybrać rodzaj produktu i dostępne dla tego produktu opcje. Widoczna jest też tabela rabatów w zależności od ilości zamawianych albumów i podawane są koszty przesyłki. Także podczas zamawiania fotoalbumu są podawane wszystkie koszty.

Jak się mogę skontaktować ?

Najlepszym sposobem kontaktu jest wysłanie e-maila na adres kontakt@nasz-album.plW sytuacji wymagającej natychmiastowego wyjaśnienie lub uzyskania dodatkowej pomocy informacje kontaktowe można znaleźć na stronie głównej www.nasz-album.pl w zakładce "Kontakt" udostępnionej w dolnej części ekranudane kontaktowe:
COMgraph sp.z o.o.
70-847 Szczecin
ul. Goleniowska 55cPracujemy w dni robocze od 8.00 do 16.00
kontakt@nasz-album.pltel. +48 91 4692111
konto: ING Bank Śląski
05 1050 1559 1000 0023 3342 8767

Jak zrobić foto album ?

Aby samodzielnie zrobić foto album należy pobrać bezpłatny program ze strony www.nasz-album.pl. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu należy wybrać rodzaj fotoalbumu, dodać własne zdjęcia i opisy. Zamówienie foto albumu odbywa się bezpośrednio z programu. Służy do tego przycisk "Zamów". Program przygotuje foto album do przesłania przez internet i połączy się ze sklepem. Konieczne będzie zarejestrowanie się. Proces zamawiania jest intuicyjny, po podaniu kilku niezbędnych informacji i dokonaniu płatności foto album zostanie wykonany i przesłany na wskazany adres.

Jaki jest koszt przesyłki ?

Wszystkie foto-produkty są wysyłane przesyłką kurierską GLS. Koszty przesyłki na terenie Polski wynosi 15,75 zł brutto i jest podawany w trakcie zamawiania foto albumu.

Jakie są dostępne formaty fotoproduktów ?

Bez przerwy udoskonalamy i dodajemy nowe fotoprodukty do naszej oferty. Pełna i aktualna oferta jest dostępna w zakładce "Produkty" lub "Cennik"

Jakie są rodzaje opraw ?

W zależności od rodzaju produktu dostępne są następujące rodzaje opraw:
 • oprawa zeszytowa - okładka miękka, szyta dwoma zszywkami
 • oprawa katalogowa - okładka plastikowa, spirala na grzbiecie
 • oprawa albumowa - okładka klejona na gorąco na grzbiecie, mamy do wyboru 3 warianty: okładka i środki miękkie, okładka twarda - środki miękkie, okładka i środki twarde

Na jakim papierze drukowane są fotoalbumy ?

Bez przerwy udoskonalamy i dodajemy nowe fotoprodukty do naszej oferty.Informacje dotyczące każdego produktu są podane na stronie www.nasz-album.pl, pełna i aktualna oferta jest dostępna w zakładce "Produkty" lub "Cennik"

Skąd wziąć program ?

Program można bezpłatnie pobrać ze strony serwisu www.nasz-album.pl. Możliwe jest też pobranie dodatkowych teł i clipartów.

Tła w fotoalbumie.

W programie nasz-album możemy ustawić 3 rodzaje teł:
 • gładkie powierzchnie w wybranym kolorze, w menu "Edycja/Edytuj tło..." wybierz "Kolor tła:"
 • faktury służy do tego zakładka "Tła" w lewej górnej części ekranu. W prawym dolnym rogu wybranej faktury jest przycisk rozwijanego menu, wybierz "Ustaw Jako Tło"
 • zdjęcia w menu "Edycja/Edytuj tło..." wybierz przycisk "Załaduj Zdjęcie..."

W jaki sposób foto albumy są wykonywane ?

Foto-albumy są drukowane na cyfrowej maszynie drukującej KODAK NexPress, która gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Atrakcyjny wygląd i trwałość są dodatkowo uzyskiwane poprzez wykorzystanie do druku najwyższej jakości papieru kredowego.

Odbiór

Co zrobić jak nie otrzymam przesyłki ?

Fotoprodukty są wysyłane za pośrednictwem kuriera. Każda przesyłka jest monitorowana na bieżąco. Jeżeli nie otrzymasz przesyłki w spodziewanym terminie, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza. Podejmiemy wszelkie niezbędne działania w celu wyjaśnienia tej sytuacji.

Czy adres dostawy foto albumu może być inny niż dane podane do wystawienia faktury ?

Tak, jak najbardziej. Foto album możemy wysłać na inny adres niż fakturę.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT ?

Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura i wysyłana na wskazany adres. Pamiętaj o wpisaniu numeru NIP w trakcie rejestracji lub podczas składania zamówienia jeżeli jest to dla Ciebie ważne.

Czy mogę zamówić wysyłke za granicę ?

Standardowo nie realizujemy wysyłek poza Polskę. Mamy pewne możliwości zrealizowania takiej wysyłki. Bardzo proszę kontakt za pomocą poniższego formularza zapytania z określeniem kraju docelowego i produktu jaki ma być wysłany. Odpowiemy jak najszybciej czy możemy zrealizować taką wysyłkę i podamy koszty.

Czy można zmienić adres dostawy ?

Aby zmienić adres dostawy należy zalogować się na swoje konto i wykorzystując link "Home" i następnie przycisk "Zarządzaj kontem" dokonać odpowiednich zmian.
zmiana adresu
Jeżeli chcesz zmienić adres dostawy dla już zamówionego fotoproduktu koniecznie skontaktuj się z nami. Pozwoli to uniknąć pomyłki.

Gdzie mogę odebrać foto album ?

O sposobie odbioru foto albumu decydujesz w trakcie składania zamówienia. Obecnie dostępne są dwie formy odbioru. Przesyłka poprzez firmę kurierską GLS lub odbiór osobisty w drukarni w Szczecinie.

Skąd będę wiedział, że zlecenie zostało już do mnie wysłane ?

W momencie wysyłki zamówionego foto-produktu przesyłamy do Ciebie e-maila z informacją o nadaniu paczki oraz o jej numerze. Aktualny status swojego zamówienia można sprawdzić na podstronie "pomoc" wpisując numer zamówienia.

W jaki sposób mogę otrzymać foto-produkt ?

Foto-produkty wysyłamy kurierem. Kurier dostarcza przesyłkę na następny dzień roboczy. W celu sprawnego zrealizowania przesyłki prosimy o podanie swojego numeru telefonu przy rejestracji w systemie zamówień.

Płatność

Czy mogę płacić przelewem pocztowym ?

Tak. W trakcie zamawiania należy wybrać płatność przelewem i wpłaty należy dokonać na podane w zamówieniu konto. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie rozpoczniemy produkcję.

Czy mogę zapłacić przy odbiorze ?

Niestety nie. Jedyną formą płatności jest przedpłata. Płatności można dokonać podczas procesu zamawiania za pośrednictwem e-card kartą płatniczą lub e-przelewem. Można też wpłacić pieniądze przelewem bankowym na konto podane w e-mailu potwierdzającym przyjęcie zamówienia. Możliwa jest też wpłata na to konto na poczcie.

Czy muszę płacić za zamówienie z góry ?

Tak, dopuszczalna jest tylko i wyłącznie taka forma płatności (przelew, przelew elektroniczny, karta kredytowa). Rozpoczęcie realizacji zlecenia rozpocznie się natychmiast po otrzymaniu płatności.

Jak mam zapłacić za fotoalbum ?

Jeżeli podczas zamawiania nie została wybrana płatność za pośrednictwem e-card należy dokonać płatności na konto podane poniżej:COMgraph sp.z o.o.70-847 Szczecinul. Goleniowska 55ckonto: ING Bank Śląski05 1050 1559 1000 0023 3342 8767Bardzo prosimy o wpisanie w treści przelewu numeru zamówienia, pomoże to właściwie przyporządkować płatność.

Na jakie konto mam wpłacić pieniądze ?

Jeżeli podczas zamawiania nie została wybrana płatność za pośrednictwem e-card należy dokonać płatności na konto podane poniżej:COMgraph sp.z o.o.70-847 Szczecinul. Goleniowska 55ckonto: ING Bank Śląski05 1050 1559 1000 0023 3342 8767Bardzo prosimy o wpisanie w treści przelewu numeru zamówienia, pomoże to właściwie przyporządkować płatność.

Program

Co to jest i jaki sposób dodać do zdjęcia lub usunąć ramkę lub maskę ?

Każde zdjęcie może mieć nadaną ramkę lub maskę. Ramki to otaczające zdjęcie grafiki. Maski to wchodzące na zdjęcie obszary przeźroczystości o różnym kształcie. Zaznacz właściwe zdjęcie i wciśnij przycisk "Ramka", a następnie ją wybierz. Aby usunąć ramkę lub maskę należy zaznaczyć właściwe zdjęcie i wcisnąć przycisk "Ramka".
ramka_maska

Co to jest i w jaki sposób dodać do zdjęcia lub usunąć cień ?

Każde zdjęcie może mieć dodany cień. Cień to umieszczony po prawej i dolnej stronie zdjęcia obszar imitujący powstanie cienia. Zaznacz właściwe zdjęcie i wciśnij przycisk "Cień", a następnie ustal dla niego kolor, szerokość, zaokrąglenie rogów i intensywność. Aby usunąć cień należy zaznaczyć właściwe zdjęcie i wcisnąć przycisk "Cień".
cien

Co to jest i w jaki sposób dodać do zdjęcia lub usunąć krawędź ?

Każde zdjęcie może mieć dodaną krawędź. Krawędź to prostokąt umieszczony wokół zdjęcia. Zaznacz właściwe zdjęcie i wciśnij przycisk "Krawędź", a następnie ustal dla niej kolor, grubość linii, zaokrąglenie rogów, odległość od zdjęcia. Możesz też ustalić kolor obszaru pomiędzy zdjęciem a krawędzią i jego intensywność. Aby usunąć krawędź należy zaznaczyć właściwe zdjęcie i wcisnąć przycisk "Krawędź".
krawedz

Co to jest rozdzielczość zdjęć ?

W uproszczeniu możemy stwierdzić, że każde zdjęcie zapisane w postaci cyfrowej składa się z punktów (na ekranie nazywanych pikselami). Można to zobaczyć przyglądając się z bliska ekranowi telewizora. Punkty są poukładane w linie, jedna pod drugą. Rozdzielczość wyrażana jest liczbą punktów liczonych na jakiejś długości. Powszechnie przyjęta jednostka to [punkty/cal] (1 cal = 2,54 cm). Czasami używa się też [linie/cal] lub [linie/cm]. Możemy stwierdzić, że im większa rozdzielczość zdjęcia tym lepsza jakość druku.

Co to jest sepia ?

Sepia to kombinacja kolorów powodująca, że zdjęcie wygląda jak te z lat 20-tych. Zaznacz zdjęcie i wciśnij przycisk "Sepia". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
sepia

Co to jest skala szarości ?

Przycisk "Skala szarości" powoduje przekształcenie zdjęcia do postaci czarno-białej. Zaznacz zdjęcie i wciśnij przycisk "Skala szarości". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
szarosc

Co to są szablony i jak ich używać ?

Szablony to wstępnie zaprojektowane układy zdjęć i tekstów na stronie. Wyróżniamy szablony jednostronicowe i dwustronicowe. Podczas tworzenia nowego projektu metodą "Utwórz nowy projekt z szablonu" możemy wybrać interesujące nas szablony. W trakcie edycji fotoalbumu dostępne szablony są widoczne w zakładce "Szablony" po prawej stronie ekranu. Aby wstawić wybrany szablon na stronę skorzystaj z menu kontekstowego przy wybranym szablonie lub po prostu przeciągnij go na wybraną stronę.

Czy do instalacji wymagany jest numer seryjny ?

Nie. Program jest bezpłatny. Można go także kopiować i rozpowszechniać w dowolny sposób. Zabronione jest pobieranie opłat i czerpanie jakichkolwiek korzyści z udostępniania programu.

Czy mogę przygotować projekt w innym programie niż edytor Nasz-Album ?

Niestety nie. Rozwiązaniem jest wyeksportowanie z innego, używanego programu całej strony jako mapy bitowej 300dpi, a następnie wstawienie obrazu do naszego programu. Proszę pamiętać o zgodności wymiarów.

Czy mogę wydrukować album na swojej drukarce ?

Nie ma możliwości samodzielnego wydrukowania fotoalbumu (np. na własnej drukarce) przygotowanego za pomocą bezpłatnego programu nasz-album.Działanie serwisu polega na bezpłatnym udostępnianiu edytora nasz-album do projektowania własnego fotoalbumu. Tak zaprojektowany fotoalbum można zamówić z poziomu programu (w górnej części ekranu znajduje się przycisk "Zamów produkt"). Program przygotuje album do przesłania i wyśle go poprzez internet bezpośrednio do naszego systemu produkcyjnego (wcześniej będzie trzeba się zarejestrować i zalogować).

Czy mogę wyeksportować swój projekt do innego programu ?

Niestety nie ma możliwości zapisania utworzonego projektu w innym formacie niż przewidziany dla naszego programu.Działanie serwisu polega na bezpłatnym udostępnianiu edytora nasz-album do projektowania własnego fotoproduktu. Tak zaprojektowany fotoprodukt można zamówić z poziomu programu (w górnej części ekranu znajduje się przycisk "Zamów produkt"). Program przygotuje fotoprodukt do przesłania i wyśle go poprzez internet bezpośrednio do naszego systemu produkcyjnego (wcześniej będzie trzeba się zarejestrować i zalogować).

Czy mogę zmienić rozmiar foto produktu, gdy jestem w trakcie projektowania ?

Niestety nie. Rozpoczynając projektowanie zostały zdefiniowane pewne elementy foto produktu, których zmiana wpływa na podstawowe elementy projektu. Musisz rozpocząć nowy projekt.

Czy można dodać podpisy pod dniami w kalendarzu ?

Tak, nasz program stwarza takie możliwości. Możesz dodawać podpisy pod każdym dniem, wybrać krój oraz kolor czcionki. Należy z menu "Kształt" wybrać opcję "Dodaj tekst" lub skorzystać z przycisku "Dodaj tekst". Kursor zmieni swój kształt, należy go ustawić w żądanym miejscu i wcisnąć lewy klawisz myszy. W utworzonej ramce tekstowej należy wpisać tekst.

Czy można dodawać opisy pod zdjęciami ?

Tak, nasz program stwarza takie możliwości. Możesz dodawać opisy pod zdjęciami, wybrać krój oraz kolor czcionki. Do zdjęć możesz dodawać także ramki, krawędzie, cień, maski.

Czy można zapisać zdjęcie z albumu na dysku ?

Nie ma możliwości zapisania któregoś ze zdjęć użytych w albumie na dysku jako osobne zdjęcie.

Czy można zmienić rodzaj oprawy w trakcie projektowania ?

Niestety, nie ma możliwości zmiany wybranego rodzaju albumu w trakcie projektowania, producent edytora nie dał takiej możliwości.Wybór przygotowywanego fotoalbumu następuje na początku projektowania. Wynika to z konieczności ustawienia wszystkich specyficznych parametrów, które są różne dla różnego rodzaju fotoalbumów (oprawa, format, struktura układu stron itp.). Po dokonaniu tego wyboru możemy zmieniać jedynie liczbę stron (w zakresie przewidzianym dla każdego produktu), rodzaj powierzchni (lakier matowy lub błyszczący) oraz elementy dodatkowe (w zależności od wybranego produktu np. kolor spirali, kolor wyklejki itp.).

Czy można zmienić rodzaj powierzchni stron ?

Wybrany na początku projektowania fotoalbumu rodzaj powierzchni stron (matowe lub błyszczące) można zmienić w trakcie zamawiania. Po zalogowaniu się, wyborze produktu i wciśnięciu przycisku "kontynuuj" będziemy mieli możliwość wyboru rodzaju powierzchni.
wybór powierzchni
Wybór dokonany w trakcie zamawiania jest wiążący.

Czy można zmienić układ miesięcy w kalendarzu ?

Niestety, ale nie ma możliwości zmiany schematu kalendarza i układu miesięcy. Projekty przewidują możliwość wstawienia własnych zdjęć i dodania opisów. Teksty mogą być dodawane w dowolnym miejscu i ilości (np. przy ważnych dniach).

Czy można zrobić strony matowe i błyszczące w jednym albumie ?

Niestety nie. Wybierając 'błyszczący' lub 'matowy' decydujesz, że wszystkie środki będą wykonane zgodnie z Twoim wyborem.

Czy na każdym komputerze mogę zainstalować program do tworzenia foto produktów ?

Nasz darmowy program można zainstalować na każdym komputerze PC z systemem operacyjnym Windows 2000, XP, Vista lub Windows 7. Szczegółowe wymagania systemowe znajdziesz w zakładce Pobierz program. Niestety w chwili obecnej nie posiadamy wersji dla użytkowników Macintosh.

Czy program umożliwia kadrowanie, zmianę rozmiaru, obracanie lub przesuwanie zdjęć ?

Tak, nasz program stwarza takie możliwości. Należy zaznaczyć zdjęcie. Stając na którejkolwiek z kropek, kursor zmieni się i będzie obrazował aktualnie dostępną możliwość przekształcenia. Stając kursorem w obszarze zdjęcia możesz je przesuwać. Do przesuwania możesz też użyć strzałek na klawiaturze wraz z wciśniętym klawiszem Ctrl.

Dlaczego podczas projektowania foto-albumu system wymaga ode mnie dodania stron ?

W opisie każdego foto-produktu opisana jest minimalna ilość stron oraz co ile stron następuje postęp ( czyli dodawanie stron). Komunikat ten związany jest ściśle z technologią wykonania foto-produktów. Prosimy zwrócić uwagę na tą informację. Niespełnienie tego punktu spowoduje, iż niemożliwe będzie dokonanie zamówienia.

Dlaczego pojawia się komunikat "List index out of bounds"

Taki komunikat pojawia się w następujących przypadkach:
 • przy próbie edycji zdjęcia
 • przy próbie skasowania zdjęcia
 • przy próbie skopiowania zdjęcia
 • przy próbie zapisu korzystając z opcji "Zapisz i Optymalizuj"
 • przy próbie zamiany zdjęcia na inne zdjęcie
 • poprzez przeciąganie z foldera do ramki ze zdjęciem
jeżeli zdjęcie ma nadaną maskę lub ramkę. Wewnętrzne procedury programu uniemożliwiają takie działanie. Aby uniknąć tego komunikatu należy usunąć maskę lub ramkę (wciskając przycisk "Ramka").

Do czego służy przycisk "Ekspozycja" ?

Przycisk "Ekspozycja" umożliwia zmianę parametrów barwnych zdjęcia. Zaznacz zdjęcie i wciśnij przycisk "Ekspozycja". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
ekspozycja

Do czego służy przycisk "Gradient" ?

Przycisk "Gradient" stosuje się wyłącznie do ramek tekstowych. Powoduje on wypełnienie tekstu w ramce kombinację przejść tonalnych i barw. Masz wiele możliwości dostosowania parametrów wypełnienia. Zaznacz ramkę tekstową i wciśnij przycisk "Gradient". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
gradient

Do czego służy przycisk "Lustro" ?

Przycisk "Lustro" powoduje przekształcenie zdjęcia w ten sposób, że widzimy je jak w lustrzanym odbiciu. Zaznacz zdjęcie i wciśnij przycisk "Lustro". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
lustro

Do czego służy przycisk "Obróć" ?

Przycisk "Obróć" powoduje obrócenie zdjęcia 'do góry nogami'. Zaznacz zdjęcie i wciśnij przycisk "Obróć". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
obróć

Do czego służy przycisk "Odwróć" ?

Przycisk "Odwróć" powoduje przeliczenie barw i przekształcenie zdjęcia do negatywu. Można w ten sposób także przekształcić negatyw do zdjęcia barwnego. Zaznacz zdjęcie i wciśnij przycisk "Odwróć". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
odwróć

Do czego służy przycisk "Tekstura" ?

Przycisk "Tekstura" stosuje się wyłącznie do ramek tekstowych. Powoduje on wypełnienie tekstu w ramce wybraną teksturą. Zaznacz ramkę tekstową i wciśnij przycisk "Tekstura". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
tekstura

Do czego służy przycisk "Wypełnienie" ?

Przycisk "Wypełnienie" umożliwia ustalenie stopnia wypełnienia zdjęcia. Można uzyskać efekt nałożenia 'mgły'. Zaznacz zdjęcie i wciśnij przycisk "Wypełnienie". Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca stan poprzedni.
wypełnienie

Ile stron może mieć fotoalbum ?

W opisie każdego foto-produktu opisana jest minimalna ilość stron oraz co ile stron następuje postęp (czyli dodawanie stron). Ograniczona jest też maksymalna liczba stron. Jest to ściśle związane z technologią wykonania foto-produktów. Aby spełnić te wymagania program może poprosić o dodanie stron. Prosimy zwrócić uwagę na tą informację. Niespełnienie tego warunku spowoduje, iż niemożliwe będzie dokonanie zamówienia.

Ile zdjęć mogę umieścić w jednym albumie ?

Nie ma ograniczeń ilościowych. Wygląd albumu zależy tylko od Twojego projektu.

Jak dodać lub usunąć strony ?

Zaznacz na wykazie stron odpowiednie miejsce i rozwiń menu kontekstowe. Wybierz rodzaj operacji, którą chcesz wykonać. Każdy produkt musi mieć określoną liczbę stron wynikająca z technologii oprawy. Ustalona jest też minimalna i maksymalna liczba stron. Nie można usunąć strony jeżeli mamy minimalną liczbę stron oraz nie można dodać strony jeżeli mamy maksymalna liczbę stron. Możliwą do ustalenia liczbę stron dla każdego produktu najłatwiej zobaczyć w zakładce "cenniki".
strony

Jak przesunąć stronę ze zdjęciami ?

Aby przesunąć stronę stań na niej kursorem, wciśnij lewy klawisz myszy i trzymając go przesuń tą stronę w oczekiwane miejsce. Nie można przenosić strony pierwszej, ostatniej i okładki.
przenoszenie stron

Jak skopiowć projekt ?

Aby utworzyć nowy projekt na podstawie istniejącego należy z menu "Plik" wybrać "Zapisz jako ..." i zapisać aktualny projekt pod nową nazwą.

Jak ustalić wielkość zdjęcia ?

Po zaznaczeniu wybranego zdjęcia znajdującego się w polu roboczym pojawią się białe punkty na krawędziach i narożnikach zdjęcia. Ustaw wskaźnik myszy na jednym z tych punktów i trzymając wciśnięty lewy klawisz myszy przesuń ją. Zdjęcie zmieni swój wymiar zachowując proporcje. Zielona kropka służy do obracania zdjęcia.

Jak ustawić tło strony ?

W programie nasz-album możemy ustawić 3 rodzaje teł:
 • gładkie powierzchnie w wybranym kolorze, w menu "Edycja/Edytuj tło..." wybierz "Kolor tła:"
 • faktury, służy do tego zakładka "Tła" w lewej górnej części ekranu. W prawym dolnym rogu wybranej faktury jest przycisk rozwijanego menu, wybierz "Ustaw Jako Tło"
 • zdjęcia, w menu "Edycja/Edytuj tło..." wybierz przycisk "Załaduj Zdjęcie..."
W trakcie wyboru każdej z tych opcji można zadecydować czy tło będzie dotyczyło jednej strony, stron lewych, stron prawych lub wszystkich stron.

Jak usunąć wprowadzone tło ?

Należy zaznaczyć obszar strony (klikając na krawędzi strony), wybrać zakładkę 'właściwości' i przycisk 'Edytuj Tło...', a następnie 'Wyczyść Zdjęcie'. Zatwierdź przyciskiem OK

Jak usunąć zdjęcie z foto albumu ?

Musisz zaznaczyć ramkę ze zdjęciem i wybrać z menu opcję "Edycja/Usuń" lub użyć prawego klawisza myszy i wybrać "Usuń" lub wcisnąć klawisz Del.

Jak zainstalować program ?

Instalator programu należy pobrać z serwisu nasz-album.pl, zakładka "Pobierz program". Program instalacyjny można zapisać na dysku i potem uruchomić lub uruchomić przy pobieraniu. Instalator proponuje domyślne miejsce na dysku. Najlepszym wyborem będzie zgodzenie się z propozycjami instalatora. Zaawansowani użytkownicy komputerów mogą wybrać inny katalog, w którym zostanie zainstalowany program.

Jak zapisać album na dysku ?

Wybierz przycisk "Zapisz" lub z menu "Plik/Zapisz". Jeżeli to pierwszy zapis nowego albumu to program poprosi Ciebie o podanie nazwy. Możesz też wybrać "Plik/Zapisz jako...", pozwoli to na zapis Twojego albumu z nową nazwą. Używając manu "Plik/Zapisz i Optymalizuj" przed zapisem program zmniejszy rozdzielczość zdjęć tam gdzie to możliwe dostosowując je do zadanego wymiaru. Może to spowodować zmniejszenie zajmowanego obszaru na dysku, jednak po tej operacji powiększanie niektórych zdjęć może prowadzić do pogorszenia jakości druku. Nie zalecamy stosowania tej opcji.

Jak zastąpić wstawione zdjęcie na inne ?

Są dwa sposoby:
 • Zaznacz niechciane zdjęcie (stając kursorem na nim i wciskając lewy klawisz myszy), a następnie usuń je (klawisz DEL lub prawy klawisz myszy i wybierz "usuń" lub z menu edycja wybierz "usuń"), potem wstaw nowe zdjęcie
 • Wybierz właściwe zdjęcie (wybierając odpowiedni folder i zdjęcie z panelu po lewej stronie ekranu), stań na nim kursorem, wciśnij prawy klawisz myszy i trzymając go przeciągnij zdjęcie na ramkę tego, które chcesz wymienić (po najechaniu ze zdjęciem za poprzednie zdjęcie ramka stanie się pogrubiona) i puść klawisz myszy. Zdjęcie zostanie wymienione.

Jaka jest wymagana rozdzielczość zdjęć ?

Im wyższa rozdzielczość wejściowa tym lepiej. Dla druku istotna jest rozdzielczość zdjęcia po skalowaniu (zmianie rozmiaru ramki). Program posiada wskaźnik jakości zdjęcia (umieszczony nad aktualnie edytowaną stroną), który po zaznaczeniu zdjęcia może być w trzech stanach - dobra, wystarczająca, niska:
wskaźnik jakości
Aby uzyskać odpowiednią jakość druku zdjęć należy po wczytaniu zdjęcia doprowadzić poprzez skalowanie do sytuacji, aby wskaźnik jakości zdjęcia nie był czerwony.

Jaki jest czas tworzenia albumu ?

Czas jaki poświęcisz na zrobienie projektu zależy od wielu czynników. Jest to proces twórczy i tylko od Ciebie zależy efekt końcowy. Warto poświęcić na ten etap trochę czasu.Program posiada kilka funkcji znacznie ułatwiających przygotowanie projektu. Wykorzystaj szablony, tła, ramki. Możesz też użyć funkcji automatycznego wykonania projektuJeżeli robisz projekt po raz pierwszy to bardzo pomocne może być zapoznanie się z krótkimi filmami instruktażowymi zamieszczonymi na stronie głównej serwisu.Realnie projekt można przygotować w czasie 30 minut (lub krócej). Nie potrafimy określić maksymalnego czasu na przygotowanie projektu.

Komunikaty z weryfikacji

informacja Tak oznaczone komunikaty stanowią informację dla użytkownika, nie wpływają na jakość produktu.
 • "Strona jest pusta" - brak jakichkolwiek elementów na stronie. Uwaga, ustawione tło nie jest traktowane jako element na stronie.
ostrzeżenie Tak oznaczone komunikaty nie definiują błędów w składzie, stanowią wskazówkę co należy sprawdzić.
 • "Plik zdjęć poza granicami strony" - jeżeli to jest zamierzone to możesz tak pozostawić lub zmień sposób kadrowania zdjęcia.
 • "Słaba jakość" - zbyt duże powiększenie zdjęcia w stosunku do zadanej ramki, zmniejsz zdjęcie lub sposób kadrowania. Będzie pogorszona jakość wydruku.
 • "Kształty poza granicami strony" - ramka tekstowa wychodzi poza stronę, sprawdź czy tekst w ramce znajduje się na stronie. Jeżeli to jest zamierzone to możesz tak pozostawić.
błąd krytyczny Tak oznaczone komunikaty oznaczający poważny błąd w projekcie uniemożliwiający zamówienie foto produktu.
 • "Proszę dodać ... stron" - liczba stron musi spełniać pewne wymagania technologiczne ustalone dla każdego foto produktu, możliwe do wybrania liczby stron dla każdego foto produktu można zobaczyć np. na stronie cennika w serwisie nasz-album.pl.
 • "Pliki zdjęć nie wypełnione" - pojawi się jeśli umieściłeś szablon na stronie i nie wypełniłeś tych foto okien (nie wkleiłeś zdjęcia). Twój projekt nie zostanie przesłany, jeśli ten błąd będzie wyraźny. W związku z tym najlepiej jest przejrzeć strony i wyczyścić, wykasować lub wypełnić puste foto okna.
błąd krytyczny Komunikat wyświetlany na koniec weryfikacji, jeżeli wystąpiły poważne problemy ze składem i zamówienie foto produktu jest nie możliwe.

Mam problem z przygotowaniem fotoalbumu.

Na podstawie zadanego pytania nie możemy podać odpowiedzi. Bardzo proszę o jak najbardziej szczegółowy opis problemu i przesłanie go za pomocą poniższego formularza zapytania. Odpowiemy w najkrótszym możliwym terminie.

Mam problem z zapisaniem fotoalbumu.

W przypadku wystąpienia takiego problemu sprawdź czy na Twoim dysku jest wystarczająca ilość miejsca (fotoalbum może zajmować nawet 4GB na dysku). Powinieneś zapewnić podwójną ilość. Spróbuj zapisać fotoalbum pod inną nazwą (z menu "Plik" wybierz "Zapisz jako...").W zależności od wielkości albumu i szybkości komputera zapis może trwać nawet 15-30 minutJeżeli problem nadal występuje skontaktuj się z nami (telefonicznie lub za pomocą poniższego formularza).

Nie mogę uruchomić programu

Ze strony serwisu nasz-album.pl pobierany jest program instalacyjny. Po jego uruchomieniu zainstalowany zostanie program nasz-album. Minimalne wymagania jakie powinien spełniać Twój komputer są opisane w zakładce "Pobieranie programu". Jeżeli są one spełnione prosimy o wysłanie za pomocą "Formularza zapytania" opisu problemu i informacji o pojawiających się komunikatach. Prosimy pamiętać o podaniu numeru telefonu.

Podczas wysyłania nastąpiło przerwanie połączenia z internetem

W takim przypadku należy podjąć ponownie próbę wysyłania projektu. Jeżeli projekt nie został zmieniony to program rozpocznie przesyłanie od kolejnej nie przesłanej strony. Dosyłane strony zostaną połączone z poprzednio przesłanymi.

Pojawił się błąd podczas zapisywania projektu

Główną przyczyną może być brak miejsca na dysku. Zapewnij wolne 10GB aby mieć pewność, że to nie jest przyczyną kłopotów. Przy bardzo dużym fotoalbumie może też wystąpić problem związany z systemem plików. Dla plików powyżej 4GB wymagany jest NTSF. Aby to sprawdzić stań na ikonie dysku w Mój komputer i po naciśnięciu prawego klawisza wybierz "właściwości".
informacje o dysku
Jeżeli nie występują powyżej opisane okoliczności prosimy o wysłanie za pomocą "Formularza zapytania" opisu problemu i informacji o pojawiających się komunikatach. Prosimy pamiętać o podaniu numeru telefonu.

Program informuje, że znalazł puste strony

Program sprawdza czy na stronie znajdują się obiekty takie jak zdjęcie, tekst, clipart i w ten sposób wykrywa puste strony. Tło nie jest traktowane przez program jako wypełnienie strony. Jeżeli ustawiłeś tło i nie chcesz nic dodawać na tej stronie to zignoruj ten komunikat.

Program podaje, że moje zdjęcia są słabej jakości chociaż wiem, że powinny być znacznie lepsze.

Dla jakości wydruku ma znaczenie rozdzielczość zdjęcia powstała po skalowaniu (zmianie rozmiaru zdjęcia). Program posiada system sprawdzający, czy zdjęcia są odpowiedniej jakości. W trakcie projektowania naszego albumu pokazuje to wskaźnik jakości:
wskaźnik jakości
W trakcie wysyłania naszego albumu program sprawdza zdjęcia i w przypadku zagrożenia jakości wyświetla komunikaty. Zalecamy aby twoje fotografie były robione przy ustawieniu najwyższej możliwej rozdzielczości, pozwoli to na swobodne skalowanie i uniknięcie późniejszych rozczarowań.

Program podpowiada mi, że teksty, które umieściłem w swoim albumie wybiegają poza wyznaczone obszary. Jak mogę sprawdzić

To ostrzeżenie pojawi się jeśli umieściłeś tekst poza krawędzią strony. Warto przejrzeć to ostrzeżenie, chociaż jest mało prawdopodobne, abyś chciał mieć tekst poza stroną. Jeśli na podglądzie strony ( całego projektu) jest wszystko w porządku to nie będzie żadnego problemu z wykonaniem. Przyczyną takiej sytuacji może być fakt, iż ramka tekstowa ( a nie tekst) wystaje poza obręb strony.

Skąd pobrać instrukcję obsługi programu ?

W serwisie nasz-album.pl w zakładce "pomoc" dostępny jest przewodnik do pobrania (przewodnik jest zapisany w formacie PDF, aby go ogladać konieczne jest zainstalowanie darmowego programu Adobe Reader. Program można pobrać ze strony producenta www.adobe.com). Pomocne może też być zapoznanie się z umieszczonymi na tej stronie prezentacjami.Najlepszą drogą do poznania programu jest eksperymentowanie z różnymi dostępnymi opcjami. Nie można w ten sposób uszkodzić komputera, a wszystkie dokonywane zmiany są widoczne na ekranie. Zalecamy zapisywanie na dysku projektu fotoalbumu za każdym razem przed rozpoczęciem używania nieznanych opcji.Przed wysłaniem zamówienia do druku prosimy o przejrzenie wszystkich stron i sprawdzenie czy są zgodne z Państwa zamiarami.

uszkodzony plik xml

W takim przypadku proszę ponownie pobrać program i zainstalować go. Wszystkie dotychczas przygotowane projekty będą dostępne i możliwe do użycia.

Zamówienie

Co to jest "Moje konto" ?

Przy zamawianiu pierwszego fotoalbumu konieczne jest utworzenie własnego konta w serwisie nasz-album.pl. Można to zrobić wyłącznie z poziomu programu nasz-album przy składaniu pierwszego zamówienia. Raz założone konto można wykorzystywać wielokrotnie logując się przy użyciu własnego e-maila i ustalonego hasła. Dostęp do logowania uzyskujemy wykorzystując link "Moje konto" znajdujący się na dole strony głównej serwisu.

Czy mogę modyfikować/anulować złożone zamówienie ?

Niestety nie. Wynika to z faktu, iż cały proces realizacji zamówienia jest w pełni zautomatyzowany. Nasz system rozpoczyna pracę zaraz po zatwierdzeniu zlecenia i otrzymaniu płatności.

Czy mogę zamówić kilka fotoalbumów ?

Tak. Podczas składanie zamówienia możesz wskazać dowolną ilość kopii. Wykorzystaj to pole:
Wiele

Czy można wprowadzić poprawki do zamówionego albumu ?

Niestety nie. Wynika to z faktu, iż cały proces realizacji zamówienia jest w pełni zautomatyzowany. Nasz system rozpoczyna pracę zaraz po zatwierdzeniu zlecenia i otrzymaniu płatności.

Czy muszę dokonywać zamówień po pobraniu programu ?

Nie. Pobranie programu jest bezpłatne i nie zobowiązuje do jakichkolwiek działań. Dopóki nie zdecydujesz się na zamówienie nie będziesz ponosił żadnych kosztów.

Czy w jednym zamówieniu mogę umieścić różne fotoalbumy ?

Tak. Możesz przesyłać swoje projekty bez zamawiania. Po przesłaniu wszystkich możesz utworzyć jedno zamówienie, w którym umieścisz różne produkty. Wykorzystaj ten przycisk:
więcej

Dlaczego nie otrzymałem e-maila z potwierdzeniem mojego zamówienia ?

Główną przyczyną takiej sytuacji jest niepoprawne wprowadzenie adresu mailowego. Upewnij się, czy podany adres e-mail jest poprawny.

Jak długo trwa przesłanie projektu do druku ?

Trudno jest określić dokładny czas, gdyż zależy to przede wszystkim od prędkości Twojego łącza internetowego oraz od ilości i wielkości przesyłanych zdjęć. Prosimy o cierpliwość, gdyż proces ten może trochę potrwać. Postęp przesyłania pliku cały czas jest widoczny na pasku.

Jak mam się zarejestrować ?

Rejestracja w naszym systemie jest wymagana w momencie składania zamówienia, przed przesłaniem projektu bezpośrednio z programu do projektowania. Rejestracja wymagana jest tylko raz, przy składaniu pierwszego zamówienia. Kolejne zamówienia składamy po zalogowaniu się do systemu. Pomocne może być obejrzenie prezentacji "Zamawianie naszego-albumu"

Jak uzyskać informację o realizacji mojego zamówienia ?

Aby uzyskać informację o stanie w jakim jest Twoje zamówienie wystarczy wpisać numer zamówienia w polu "Nr zamówienia" i wcisnąć przycisk "Sprawdź status". Po chwili oczekiwania system odnajdzie Twoje zamówienie.

Jak zamówić darmowy fotoalbum ?

Należy po uruchomieniu programu do projektowania fotoalbumów w oknie wyboru produktu wybrać "Darmowy fotoalbum". Jest to pierwszy produkt (na górze) w liście wyboru.Należy zaprojektować fotoalbum i dokonać zamówienia. W trakcie zamawiania będzie widoczna cena 0 zł za ten fotoalbum. System doliczy ewentualnie koszty przesyłki kurierem lub 1 zł w przypadku odbioru w drukarni (zależnie od wyboru opcji przesyłki).

Jaki jest czas realizacji zamówienia ?

Czas wykonania wynosi maksymalnie do 5 dni roboczych od dnia otrzymania zapłaty za wykonane zamówienie. Do tego terminu należy jeszcze dodać czas oczekiwania na przesyłkę. Fotoalbumy są wysyłane kurierem, standardowy termin dostawy wynosi 1-3 dni robocze w zależności od miejsca zamieszkania odbiorcy i jest niezależny od nas.

Jaki jest numer mojego zamówienia ?

W procesie zamawiania ostatnią stroną wyświetlaną przez przeglądarkę jest podsumowanie Twojego zamówienia. Znajduje się tam także numer zamówienia. Można tą stronę wydrukować korzystając z przycisku "Drukuj". Otrzymasz też e-mail potwierdzający zamówienie z tym podsumowaniem. Jeżeli nie otrzymasz takiego e-maila koniecznie skontaktuj się z nami np. za pomocą poniższego formularza.

Jakie są dostępne formy płatności ?

Dostępne są dwie drogi:
 • przelew na konto podane w trakcie procesu zamawiania (podane także w e-mailu potwierdzającym przyjęcie zamówienia)
 • za pośrednictwem e-card kartą kredytową lub e-przelewem

Mam problem z wysłaniem fotoalbumu.

Wykonany foto-produkt można zamówić wyłącznie z programu nasz-album. Upewnij się, że masz połączenie z internetem. Przed rozpoczęciem wysyłania należy zapisać foto-produkt na dysku. Program przeprowadzi weryfikację projektu (zobacz hasło "Komunikaty z weryfikacji") i zaproponuje wysyłanie. Konieczne będzie zalogowanie się lub zarejestrowanie się jeżeli zamawiasz foto-produkt po raz pierwszy. Pomocne może być obejrzenie prezentacji "Zamawianie naszego albumu".

Mam problem z zalogowaniem się.

Aby się zalogować do serwisu nasz-album skorzystaj z linku "Moje konto" znajdującego się na stronie głównej serwisu (na dole) lub z przycisku "Idź do sklepu" w programie nasz-album. Sprawdź czy masz połączenie z internetem. Upewnij się czy wpisywany e-mail i hasło jest poprawne. Znaczenie mają duże lub małe litery. Jeżeli skorzystasz z linku "Zapomniałeś hasło?" to hasło zostanie przesłane na Twój e-mail. Jeżeli nadal nie możesz się zalogować to skontaktuj się z nami telefonicznie.

Na jakim papierze drukowane są fotoalbumy ?

Fotoalbumy drukowane są na wysokiej jakości papierze kredowym.Niestety w chwili obecnej nie mamy możliwości druku na papierze fotograficznym

Otrzymałem kod promocyjny z rabatem na wykonanie wybranego foto-produktu. Kiedy i w którym miejscu mam go użyć ?

Kod należy użyć podczas procesu zamawiania w polu "Wprowadź kod kuponu jeśli go posiadasz", a następnie nacisnąć przycisk "Zatwierdź kod kuponu".
Kod kuponu
Kwota zamówienia zostanie wówczas pomniejszona o rabat.
Kod kuponu
Prosimy zwrócić uwagę na termin ważności otrzymanego kodu promocyjnego.

Skąd będę wiedział, że projekt mojego foto-albumu, który wysłałem doszedł poprawnie ?

Nasz system sprawdzi czy pliki z projektem zostały poprawnie wysłane, a następnie wyśle do Ciebie e-maila z potwierdzeniem. Aktualny status swojego zamówienia można sprawdzić na podstronie "pomoc" wpisując numer zamówienia.

W jakim czasie od pobrania programu muszę dokonać zamówienia ?

Nie ma żadnych ograniczeń. Możesz pobrać program, użyć go oraz dokonać zamówienia w dowolnym czasie.

Zamówiłem dwa albumy po kolei. Czy muszę płacić dwa razy koszty przesyłki ?

Możesz przesłać dowolną ilość albumów bez natychmiastowego zamawiania. Jak będziesz gotowy do zamówienia zaloguj się w sklepie i dodaj do koszyka wszystkie interesujące pozycje. Zamawiając w ten sposób masz pewność, że koszty przesyłki będą policzone tylko jeden raz. Wykorzystaj ten przycisk:
więcej
Jeżeli zamówienie zostało złożone inaczej musisz skontaktować się z nami za pomocą poniższego formularza.

Zgubiłem kod promocyjny, co robić ?

Emitowane przez nas kody promocyjne mają różny status (termin ważności, możliwość wielokrotnego użycia itp.). Nie mamy możliwości odtworzenia utraconego kodu. Spróbuj ponownie zwrócić się do osoby/miejsca z którego pochodził zagubiony kod promocyjny.
Już zamówiłeś?

Zobacz status zamówienia

Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez serwis nasz-album.pl podanego przeze mnie adresu e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) w celu udzielenia odpowiedz na zadane przeze mnie pytanie.

Serwis nasz-album.pl informuje, że w każdej chwili można złożyć żądanie zaprzestania przetwarzania powyższych danych osobowych przez serwis. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres e-mail: kontakt@nasz-album.plProgram

Przygotuj swój fotoalbum

nasz-album.pl